Poradnie specjalistyczne

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna jest największą i najstarszą jednostka naszego Centrum. Zgodnie z filozofią całego ośrodka, również działania poradni kardiologicznej nastawione są przede wszystkim na profilaktykę i aktywne leczenie pacjentów o podwyższonym ryzyku zachorowania na miażdżycę lub z dolegliwościami ze strony układu naczyniowego, wynikającymi z powikłań schorzenia. Prowadzimy diagnostykę i leczenie osób dotkniętych chorobą wieńcową, po przebytym zawale, z nadciśnieniem, wadami serca, po przebytych zabiegach kardiochirurgicznych i interwencjach wewnątrznaczyniowych (stenty). Ważną grupę naszych pacjentów stanowią chorzy z niewydolnością krążenia, zaburzeniami rytmu serca, w tym po wszczepieniu stymulatora oraz osoby z zaburzeniami gospodarki lipidowej i cukrzycą.

dr hab. n. med. Zbigniew Ciemniewski specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog
dr n. med. Leszek Szymański specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog
lek. med. Elżbieta Świderska specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog
lek. med. Ewa Konarska-Kuszewska specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog
lek. med. Jerzy Żyłka specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog

Poradnia Naczyniowa

Przy Centrum Medikard w Katowicach działa dynamicznie rozwijająca się poradnia naczyniowa, gdzie prowadzimy diagnostykę, leczenie oraz kwalifikujemy pacjentów do różnego typu zabiegów naczyniowych. Opiekujemy się osobami dotkniętymi miażdżycą tętnic, szczególnie kończyn dolnych i tętnic szyjnych. Zajmujemy się kuracją chorych po różnego rodzaju zabiegach rewaskularyzacyjnych i rekonstrukcyjnych. W poradni można skorzystać również z porady angiologia, zajmującego się zaburzeniami krążenia żylnego i limfatycznego.

lek. med. Jakub Żmudzki specjalista chirurgii ogólnej

Poradnia Neurologiczna

W poradni neurologicznej Centrum Medikard prowadzimy chorych z różnymi schorzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego. Liczną grupę pacjentów stanowią osoby z naczyniowymi schorzeniami OUN oraz padaczką.

lek. med. Katarzyna Kosarz-Lanczek specjalista neurolog
lek. med. Barbara Gierek neurolog

Poradnia Laryngologiczna

Poradnia laryngologiczna działająca przy Centrum Medikard nastawiona jest na leczenie zachowawcze pacjentów ze schorzeniami laryngologicznymi, w tym dzieci. Współpracujemy z dobrze wyposażoną pracownią audiometrii, co pozwala również na wstępną kwalifikację do protezowania słuchu.

lek. med. Lidia Ciemniewska             otolaryngolog